Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy łysienia u dzieci

Są różne odmiany łysienia u dzieci, i przyczyny są zazwyczaj różnorodne. Zazwyczaj jest to kwestia genetyczna i nie da się przed tych uchronić. Dlatego warto zapoznać się z objawami, aby móc jak najszybciej pomóc naszym pociechom, ponieważ leczenie jest niestandardowe.

Zobacz również opis choroby: Łysienie u dzieci

Łysienie plackowate i trichotillomania objawiają się poprzez występowanie na skórze głowy łysych i okrągłych łat. W przypadku syndromu luźnych włosów anangenowych ubytki włosowe przybierają formę bardziej rozproszoną, powiązaną z widocznymi obszarami o mniejszej gęstości włosów.

Tutaj przyczyną jest często traumatyczne wyrywanie włosów, spowodowane sprawami emocjonalnymi, na przykład ogromnym stresem w szkole czy przedszkolu. Łysienie wynika także z zaburzeń układu odpornościowego, który atakuje własne komórki organizmu, biorąc je za obce.

Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, ale wówczas mieszki włosowe stają się bardzo małe, a włosy nie wyrastają ponad skórę głowy. Na głowie pojawiają się pojedyncze łysiejące placki, czasami dochodzi tez do całkowitej utraty włosów. Postęp choroby może doprowadzić do zupełnego wyłysienia nie tylko na głowie, ale także brwi, rzęs i włosów łonowych oraz pozostałego owłosienia.

W ciężkich przypadkach chorobie towarzyszą także zmiany paznokciowe. Jeśli jednak oprócz łysienia na skórze pojawią się rumienie o wyraźnej konturze, wraz ze strupami i nadżerkami nie można zwlekać, trzeba natychmiast udać się do lekarza. To zwiastuje bowiem zespół Menksa, bardzo rzadko chorobę dziedziczną, która w najgorszym przypadku oznacza śmierć dziecka.

Łysienie u dzieci to poważny problem, ale często niegroźny dla życia naszych pociech. Jednak warto pamiętać, że musimy odpowiednio o nie zadbać. Szczególnie w kwestii psychicznej, gdyż tam najbardziej ucierpią. Wypadanie włosów w tak młodym wieku to rzadkość i może to spowodować złośliwe komentarze rówieśników, przed którymi należy bronić nasze dzieci.

Ponadto, gdy tylko zauważymy jakieś nietypowe objawy warto udać się do dermatologa, który poprawnie określi z jakim przypadkiem mamy do czynienia.

Autor:

Karol Frankowski

Zobacz również opis choroby: Łysienie u dzieci

Wytaczamy walkę wypadaniu włosów

Piękne, mocne i błyszczące włosy to ideał, o którym marzą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Nic dziwnego - błyszcząca, zadbana fryzura, podobnie jak zdrowa skóra, to nasza wizytówka, która buduje tak ważny dla każdego wizerunek. Co możemy zrobić, by zapewnić włosom to, czego potrzebują, i cieszyć się ich wspaniałą ko... czytaj więcej

Objawy łysienia dyfuzyjnego

Łysienie dyfuzyjne jest spowodowane pojawieniem się choroby. Dlatego też, określane jest jako stan chorobowy. Samo łysienie jest rozproszone, co oznacza, że łysieją różne rejony głowy, jednak rzadko zdarza się, by łysienie obejmowało większy zakres, niż skóra głowy.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności