Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy choroby Waldmana

Niekorzystne zmiany w funkcjonowaniu naszego organizmu to najczęściej oznaka tego, że „coś jest nie tak”! Jak oszacować to, że zmiany wymagają konsultacji lekarza? Co powinno nas niepokoić, a co możemy zignorować?

Zobacz również opis choroby: Choroba Waldmana

Objawy chorobowe to temat rzeka. W ich określaniu i wykrywaniu istnieje wiele pułapek. Zdarza się, że określane przez nas symptomy nie są niczym poważnym, często też nie umiemy poprawnie określić tego jaki dyskomfort odczuwamy. Jeśli jednak zdecydujemy się na wizytę lekarską i konsultacje naszych przypadłości ze specjalistą pojawia się kolejny problem: co nam jest? Objawy różnych chorób często się pokrywają, prowadzą do błędnych diagnoz i niepoprawnego leczenia. Spokojnie! Objawy objawami, ale nikt nie powinien podejmować się leczenia naszego ciała bez badań i odpowiedniego wywiadu!

Co powinno cię zaniepokoić?

Choroba Waldmana jest schorzeniem, które odbija się na funkcjonowaniu całego naszego organizmu. Nieprawidłowe wchłanianie substancji przemiany materii, oraz upośledzenie układu chłonnego najczęściej daje swoje pierwsze objawy w:
  • bólach brzucha
  • nudnościach
  • nieuzasadnionym przemęczeniu
  • utracie masy
  • przewlekłych biegunkach
W momencie pojawiania się choć jednego z powyższych objawów w połączeniu z obustronnym obrzękiem kończyn dolnych (opuchlizna, dyskomfot) … pojawia się pierwszy (i najważniejszy) alarm – wizyta u lekarza to konieczność!

Taki zestaw to bardzo jasny sygnał kierujący lekarza na możliwość występowania choroby Waldmana. Zależnie od rodzaju obrzęku, który w nasilonej formie może objąć wysięk do jamy opłucnej, otrzewnej, a nawet osierdzia... należy podjąć natychmiastowe leczenie.

Zachowaj ostrożność

Choroba Waldmana najczęściej objawia się w wieku dziecięcym, przez co ogromną wagę ma baczna obserwacja rodziców. Przyjmuje się że prawie 80% przypadków wykrywane jest w pierwszych latach–  do 5 roku życia. Nie wyklucza się jednak ujawnienia choroby w wieku późniejszym. Choć za przyczynę zachorowań oficjalnie przyjmuje się genetykę, nie jest to pogląd do końca uzasadniony. W ramach profilaktyki rozsądne wydaje się racjonalne żywienie – które może pomóc uchronić nas od dolegliwości układu pokarmowego.

Zbilansowane i regularne posiłki pozwalają na ich optymalne trawienie oraz równomierne wchłanianie substancji odżywczych. Białka i tłuszcze to związki trudne do trawienia, należy spożywać je mądrze, kontrolować ich ilość oraz porę przyjmowania posiłków – część doby kiedy jesteśmy najbardziej aktywni.

Ogólna higiena życia ma dla profilaktyki bardzo duże znaczenie. Nasz układ pokarmowy ma duże skłonności do biologicznego reagowania na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Długotrwałe stresy, nerwy, nieustabilizowany tryb życia... to wszystko przekłada się na jakość funkcjonowania naszego układu pokarmowego oraz całego organizmu.

Pamiętaj – dbaj o siebie i swoich najbliższych, a w przypadku zaobserwowania zmian w postaci nieuzasadnionych obrzęków i dolegliwości trawiennych niezwłocznie skonsultuj się ze specjalistą! Nie ryzykuj zdrowiem!

Autor:

Małgorzata Kopta

Zobacz również opis choroby: Choroba Waldmana

Objawy niedoboru białka

Białko jako podstawowy składnik odżywczy ma bardzo istotne znaczenie przy prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jego niedobór może zaburzyć podstawowe procesy, a w konsekwencji doprowadzić do wielu innych chorób. Jak zatem rozpoznać, że mamy do czynienia z deficytem właśnie tego składnika?... czytaj więcej

Bezsenność podnosi poziom białka u chorych na Alzheimera

Po nieprzespanej nocy, nawet zdrowy mózg ma wyższy poziom białka, które w przypadku choroby Alzheimera tworzą sploty - mówią nowe badania z Holandii. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy