Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy niedokrwistości sierpowatej

Inne nazwy objawów choroby: Objawy anemii sierpowatej;

Anemia sierpowata, czyli również niedokrwistość sierpowata to choroba krwi. Wiele objawów jest praktycznie takich samów jak w przypadku zwykłej anemii, jednak istnieje szereg innych, które są typowe głównie dla niedokrwistości sierpowatej.

Zobacz również opis choroby: Niedokrwistość sierpowata

Jakie są objawy niedokrwistości?

W samej istocie niedokrwistości sierpowatej, choroba powoduje zmianę kształtu czerwonych krwinek i ich mutację, która wpływa niekorzystnie na organizm. Anemia ?podstawowa? jest zazwyczaj chorobą, która atakuje w pewnym okresie życia. Jednak niedokrwistość sierpowata jest chorobą wrodzoną. Dlatego jej pierwsze objawy mogą pojawić się już nawet w 3 miesiącu życia, ale zazwyczaj jest to trochę później, bo dopiero po pierwszym roku życia. Choroba atakuje głównie osoby o ciemnej karnacji skóry, a rzadziej ludzi rasy białej. Do najbardziej charakterystycznych objawów należy bladość skóry, spowodowana powstającymi skrzepami we krwi. Jednak można również zauważyć nadmierne bóle brzucha u dziecka, które mogą pojawić się już dosyć wcześnie. Dodatkowo, wystąpić może gorączka oraz opuchlizna, zwłaszcza stóp i dłoni. Część objawów, może być taka jak i przy zwykłej anemii, które objawiać się będą wraz z wiekiem u chorego. Do innych objawów występujących w niedokrwistości sierpowatej zaliczyć możemy:

 • zmęczenie,
 • osłabienie organizmu,
 • bladość skóry,
 • blade zabarwienie owłosienia,
 • pojawiające się bóle bez przyczyny,
 • zapalenia stawów,
 • martwica kości,
 • wrzody,
 • uszkodzenie serca lub płuc,
 • wady serca,
 • gorączka,
 • poty,
 • problemy z koncentracją.

Leczenie anemii sierpowatej

Przyczyny choroby nie są znane, co uniemożliwia praktycznie całkowite wyleczenie chorego. Same przyczyny leżą na podłożu genetycznym, a przekazywane są przez proces dziedziczenia, niezależnie od płci. Leczenie w tym znaczeniu, cechuje się tylko złagodzeniem występujących objawów. Podawane są głównie leki przeciwbólowe i przeciwskrzepowe, bo jak wiadomo choroba powoduje skrzepy w krwi, które przyczyniają się do powstawania objawów. Najlepszym rozwiązaniem leczenia jest przeszczep szpiku, który umożliwi niemal całkowite uzdrowienie od choroby.

Zobacz również opis choroby: Niedokrwistość sierpowata

Objawy anemii sierpowatej

Anemia sierpowata, czyli również niedokrwistość sierpowata to choroba krwi. Wiele objawów jest praktycznie takich samów jak w przypadku zwykłej anemii, jednak istnieje szereg innych, które są typowe głównie dla niedokrwistości sierpowatej.... czytaj więcej

Czy chlor używany na basenach może być szkodliwy dla zdrowia?

Chlor ma właściwości bakteriobójcze i dlatego jest stosowany na basenach do dezynfekcji wody. Wiadomo też, że jest to substancja, która może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Zatrucie chlorem może doprowadzić nawet do śmierci. Czy można więc zatruć się chlorem na basenie? Czy przebywanie przez długi czas w wodzie basenow... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy