Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zespołu Aicardiego-Goutieresa

Objawy zespołu Aicardiego-Goutieresa pojawiają się najczęściej w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia. Zespół ten na ogół powoduje stały stan wegetatywny we wczesnym dzieciństwie.

Zobacz również opis choroby: Zespół Aicardiego - Goutieresa

Pierwszymi obserwowanymi objawami, jakie pojawiają się u osób chorych na zespół Aicardiego - Goutieresa są: wymioty, trudności w karmieniu, brak postępu w umiejętnościach fizycznych i porozumiewawczych w społeczeństwie, drażliwość, spastyczność, czyli obecność skurczy.

Kolejnymi objawami są: brak skupienia, nieprawidłowe ruchy oczu, zmiany na skórze palców, na płytkach uszu (wyglądem przypomina to odmrożenia), ręce i nogi ulęgają opuchnięciu oraz zmienia się temperatura stóp ( stają się zimne), pojawiają się napady padaczkowe, podwyższa się reakcja na bodźce oraz występują trudności z nawiązaniem kontaktu wzrokowego.

Objawy Aicardiego-Goutieresa:

  • Małogłowie, czyli nienaturalnie mała głowa. Jest to ułomność, która powstaje w wyniku rozwoju, w której czaszka jest mniejsza od właściwej wielkości. Obwód głowy mierzy się zaraz  po porodzie. Gdy pomiar jest zasadniczo niższy od określonej normy dla danego wieku i płci oznacza to występowanie małogłowia.
  • Wcześnie postępująca encefalopatia  jest z natury chorobą dziedziczną lub niedziedziczną, wrodzoną lub nabytą. Podstawową cechą encefalopatii jest uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, które mogą objawiać się już w momencie narodzin, lub w pierwszych dniach, bądź miesiącach życia.
  • Dystonia, czyli nadmierne napięcie mięśni.
  • Pojawia się zwapienie w obrębie mózgowia, głównie w kręgu jąder podstawnych.
  • Swędzące czerwone obrzęki skóry
  • Pojawia się częściowy lub całkowity zanik ciała modzelowatego. Ciało to jest częścią mózgowia, w którym najsilniej rozwinięte jest spoidło mózgu.

Agata Litwin

Zobacz również opis choroby: Zespół Aicardiego - Goutieresa

Wymioty w połączeniu z silnymi bólami głowy

Ból głowy oraz wymioty towarzyszą bardzo wielu chorobom. Kiedy bóle są silne i pojawiają się razem z wymiotami, to zwykle  oznacza to stan poważny, który wymaga pilnej interwencji lekarskiej. Tym bardziej, jeżeli objawy pojawiają się nagle.... czytaj więcej

Objawy skurczy Braxtona Hicksa

Każda kobieta w ciąży z niecierpliwością oczekuje przyjścia na świat swojego malucha. Okres dziewięciu miesięcy poprzedzających poród jest więc dla każdej przyszłej mamy bardzo ważny oraz przepełniony niepokojem, czy wszystko będzie w porządku.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy